V š e  p r o  k l a s i c k é  i  m o d e r n í  v i n a ř s t v í.
 
 
www.vinarskepotreby.ivs.cz
Provozní doba  Po - Pá :  7.30 - 17.00 hod.    So :  7.30 - 11.00 hod.

Sortiment
mlýnky a mlýnkoodstopkovače

pro hobby vinaře můžeme nabídnout klasický ruční mlýnek na káď, který hrozny pouze pomele
ruční mlýnkoodstopkovač zbaví hrozen i třapin, takže do kádě padají jen čisté bobule
elektrické mlýnkoodstopkovače v lakovaném i dražším nerezovém provedení
odstopkovače - pro větší množství zpracovávaných hroznů, hrozny nemelou, ale jen odstopkují.

lisy - pro ruční i automatické lisování s médiem voda nebo vzduch

klasický ruční lis - generacemi odzkoušený princip ručního lisování. Šroub, přítlačná hlava, ráčna...
hydrolis - šroub uprostřed obepíná pryžový vak naplněný vodou, který vytlačuje mošt.
speciální lisy horizontální, rotační, pneumatické. Plně automatická zařízení, objednávky řešíme individuálně dle požadavků zákazníka.
Výrobce - Pillan, v nabídce je i český výrobek - 90-ti litrový hydrolis od fy Unicom

čerpadla - pro přepravu rmutu nebo čisté šťávy

pro přepravu rmutu doporučuji jednoduchá čerpadla s pryžovým rotorem, s hadicí od průměru 40 mm, ideálně 60 mm a více. Čerpadlo lze na přání vybavit ochranou proti chodu za sucha, vloženou převodovkou s plynulou regulací otáček (variátor) a dalším příslušenstvím.
Výrobce - Liverani (Itálie)
čerpadla na přepravu čisté šťávy a vína - ideální jsou odstředivá čerpadla pro různý průměr hadice a s různým výkonem. Nejprodávanější u nás jsou pro 3" hadici s výkonem okolo 30 litrů za minutu. Máme je v mosazném i nerezovém provedení, ale chci upozornit na sílící tlaky Evropské unie na používání nerezových zařízení v potravinářství. Nerezová čerpadla jsou dražší, ale mají delší životnost. Tyto typy čerpadel lze používat i na filtrování vína (na standardní deskové i křemelinové filtry).
Výrobce - Tellarini (Itálie)

plničky
dobrou volbou je nerezová samospádová plnička Tivoli GE (od italské firmy Zambelli) s automatickou kontrolou hladiny zásobníku. Je možno připojit čerpadlo na 220V a hladinové čidlo automaticky zapíná a vypíná čerpadlo. Výkon je 500 - 600 láhví za hodinu. Obsah zásobníku 60 litrů.
nejprodávanější plničkou je plastová poloautomatická vakuová plnička ENOL-MATIC, která je díky svým vlastnostem ideálním nástrojem pro vinaře a středně velké vinařské podniky. Má vlastní pumpu, takže nepotřebuje žádné čerpadlo, umožňuje rychlé stáčení do lahví při minimálních nárocích na obsluhu. Enolmatic naplní 300-350 láhví za hodinu. Na přání je možné dovybavit plničku jedním až dvěma mikrofiltry.
ideálním nástrojem pro vinaře a středně velké vinařské podniky je ENOLMASTER, nerezová poloautomatická vakuová plnička, která umožňuje rychlé stáčení do 4 lahví současně, při minimálních nárocích na obsluhu. Enolmaster naplní 450-600 láhví za hodinu, dle rychlosti obsluhy.
řadové automatické plnící linky s vystřikovačkou lahví, zátkovačkou, etiketovačkou atd. dodáváme individuálně dle požadavků zákazníka.

zátkovačky

ruční úderová zátkovačka je vhodná pro rychlé a krátkodobější zátkování malého počtu lahví při použití korkových zátek.
ruční dřevěná zátkovačka korkových zátek pracuje na principu protlačení korku kónickou hlavou
ruční dvouramenná zátkovačka korkových zátek je na stejném principu. Kapacita závisí na schopnosti obsluhy (50 - 100 lahví/hod.)
stojanová zátkovačka korkových zátek je pro malosériové zátkování většiny standardizovaných lahví od 0,5 do 1 l a všech korkových zátek do rozměru 27 x 48 mm. Je možné zátkovat i plastové korky NEOCORK. Velkou předností jsou nastavitelné čelisti. Uzavření lahve je dosaženo sevřením korku čelistmi a jeho zatlačením do lahve. Více výrobců.
ruční stojanová zátkovačka korunkových uzávěrů je vhodná pro rychlé a krátkodobější uzavření lahví korunkovým uzávěrem. Pohodlné a stabilní uzavírání s ručním blokováním zátkovací hlavy.
pneumatické a elektrické zátkovačky jsou určené do profesionálních provozů s nároky na velké objemy zátkování, kapacita cca 450 až 500 lahví/hod.
pro doplnění mám v sortimentu i termohlavu určenou pro zatavování PVC kapslí. Zařízení dokáže po zahřátí v několika sekundách smrštit termokapsli tak, že dokonale přilne k hrdlu lahve. Může být i s ventilátorem nebo v nerezovém provedení.

etiketovačky
do menší vinařské firmy mohu nabídnout přenosnou poloautomatickou etiketovačku od slovinské firmy Škrlj, která dokáže lepit přední i zadní etiketu z jedné cívky. Je výrazně levnější než předtím prodávaná italská zařízení, přitom je stejně spolehlivá. Výkon je 500 až 900 lahví za hodinu.

mlýnky a mlýnkoodstopkovače, drtiče a lisy, čerpadla, filtry, hadice, spojky, spony, armatury, plastové kádě a nádoby, plnící a chladící zařízení, uzavírací, čistící zařízení